Máte právo na paniku!

Milé čerstvé maminky, tatínkové i vy všichni ostatní, stalo se něco převratného! Narodil se člověk! S ním jeho matka, otec, sestra či bratr … Bez ohledu na to kolik času jste předem věnovali, nebo naopak nevěnovali, přípravám, realita je prostě mnohem hustší než představy.
Radost silnější, smutky hlubší, hormony divočejší. A zejména naše strachy a obavy jsou větší.
Narození dítěte, ať chcete nebo nechcete, je zkouškou víry.
 • Pro matku víry v přírodu (případně doktory a techniku) v miminko a v sebe samu.
 • Pro otce víry v matku, dítě a sebe.

Porodem tato zkouška víry nicméně teprve začíná. Porod se prostě stane, miminko si svou cestu na svět najde v zásadě bez ohledu na to, jak moc tomu my či doktoři pomáháme či bráníme. Ona křehkost však přetrvává i v prvních dnech až týdnech po narození miminka.

V touze zajistit svému pokladu to nejlepší, pochybujete, tápete a prožíváte jedno ‚poprvé‘ za druhým.

A zvlášť, pokud Vás rodiče zvykli věřit více autoritám než sami sobě, jste v nebezpečí manipulace.
 • Proto je tak důležité, aby sestry a doktoři na oddělení šestinedělí byli k čerstvým maminkám citliví.
 • Proto je tak důležité, aby tchyně, sestry či dědečkové pomohly nové rodině najít sebejistotu a klid.
 • Proto je tak důležité, aby podpůrné osoby opravdu podpořily novopečené rodiče v jejich kompetencích.
 • Proto je jedním z hlavních úkolů poporodní duly, věřit ženě a její intuici a pomoci jí i jejímu partnerovi znovu najít svou sebedůvěru.

Přeji vám, abyste si mohli dopřát ‚být v šoku‘ a vychutnat si to vytržení a vzrušení, které s narozením dítěte přichází. Dává Vám příležitost bezmezně propadnout vašemu miminku a načerpat sílu na to, abyste společně v životě překonali cokoliv. O tom, jak si ze svého šestinedělí údělat tak šťastné lázně píšu víc v e-booku zdarma.

 

 

Jsem certifikovaná poporodní dula a provázím nové rodiče šestinedělím, protože péče o novorozenou matku je klíčem ke štěstí celé rodiny. Podporuji ženy i dále na jejich cestě mateřstvím, protože význam péče o sebe porodem a šestinedělím nekončí. Zajímá Vás jak jsem k tomuto přesvědčení dospěla?>> Pojďme se společně připravit na to Vaše šťastné šestinedělí prostřednictvím online konzultace>>
 • Ebook – 6 pilířů šťastného šestinedělí – ZDARMA

  Při porodu se rodí dítě, ale v šestinedělí jeho matka. Pojďme jej pochopit, přijmout a pečovat o novorozenou matku. Protože péče o ženu je klíčem ke štěstí celé rodiny.

 • Nejnovější články
 • Kategorie