Mateřský kruh – drbárna nebo magie?

Houpu se s dcerkou v hamace. Kojím, ale jsem nervózní. Nějak se odtrhává a je neklidná. Děje se to už pár dní a stupňuje se to. Koukám na net a tam vidím nadpisy jako ‚bojkot‘ a katastrofické scénáře. Druhý den mám ale v plánu potkat se s ženami v mateřském kruhu, který vede báječná podpůrná žena a laktační poradkyně Katy Šrubařová, tak ještě vyčkávám.

Sejde se nás víc jak 10 maminek většinou s jedním miminkem. Povídáme si postupně po kruhu o tom, co prožíváme a jak se s dětmi máme. Každá může odložit svůj raneček obav.

My, co sem chodíme už nějakou chvíli, tak moc dobře víme, že v tomto kruhu se radosti násobí a starosti dělí.

Když na mě příjde řada, tak v uvolněné atmosféře vyprávím, že mě trápí, že Beru u kojení dělá nějaké nepředloženosti. Dozvím se, že je to normální, že se to v tomhle věku může stát. Prostě ji jen začíná víc zajímat svět. Pár žen přidává, jak toto období prožívaly ony a Katy přihodí pár tipů, jak ohlídat dobrou techniku kojení.

Když příjdu domu, jsem v klidu a vyrovnaná … a alotria u kojení jako zázrakem zmizí a už se nikdy nevrátí.

Je to obyčejná ženská drbárna nebo je v tom schovaná nějaká magie? Já si myslím, že ani jedno a zároveň oboje.

Když jsme samy doma s malým miminkem, pak v sobě snadno můžeme posilovat nějakou nervozitu a obavy. Zvlášť ve chvíli, kdy toužíme po té proklaté mateřské dokonalosti. A miminka to cítí. Když je maminka nervózní, tak se asi něco děje, tak jsou taky nervózní.

Žena se tak se svým dítětem velmi často chytí do začarované smyčky nervozity, pláče, strachu a pocitů selhání a zoufalství.

Co se na tom změní, když dorazíte na takový mateřský kruh? Nervozitu můžete odložit a trable vypovídat. Slyšíte samu sebe, a dříve zamotané klubíčko nervů se najednou samo rozmotává. Cítíte, že tak, jak jste, jste v pořádku. Zoufalství a pocity selhání odcházejí.

Když pak příjdete domu, máte nad situací nový nadhled. Jste vlastně vyrovnané a snad i v klidu. Miminko to vnímá a cití se dobře a v bezpečí.

Věříte si a tak i miminko důvěřuje tomu, co děláte. Najednou jdou věci tak nějak snáz a samy od sebe!

Bytostně věřím na sílu ženského kruhu. Zažila jsem mnoho situací, kdy v něm jako mávnutím proutku zmizely velké starosti. Znám také mnoho poporodních dul, které například v Austrálii dělají takové mateřské kruhy online. Ono tam u nich je občas náročné se jen tak přesunout na nějaký mateřský sraz, když široko daleko bydlí jen klokani ;-).

V posledních měsících jsem experimentovala. Dělaly jsme mateřské skupinky online právě s Katy. Uspořádaly jsme s dalšími kolegyněmi Světový týden respektu k porodu ONLINE. A mě tam nesmírně bavila péče v online kavárně a poradně! Opakovaně jsem si prožila, že pouto a spojení mezi lidmi není závislé ani na fyzické přítomnosti, ani na médiu, které k jeho navázání použijeme.

Obrazovka nebo sluchátko mohou úplně báječně nahradit polštářek v kruhu. Navíc mohou překonat fyzické i procesní bariéry.

Díky takovému online mateřskému kruhu, můžete podporu žen čerpat i v průběhu šestinedělí.

Rozhodla jsem se Vám tuto podporu nabídnout a na 3 měsíce takový mateřský online kruh pro šťastné (nejen) šestinedělí otevřít a vést. Začínáme 15. 6. a kromě skupinových online setkání se těšte na tématické vstupy ‚na přání‘, sdílení ve skryté, uzavřené, malé skupině žen. Více jsem se rozepsala na stránce, přímo k mateřskému online kruhu.

Pro šestinedělky, které stojí o mou podporu se krásně nabízí možnost využít VIP balíček a spojit mateřský online kruh s individuální online péčí.

Jsem certifikovaná poporodní dula a provázím nové rodiče šestinedělím, protože péče o novorozenou matku je klíčem ke štěstí celé rodiny. Podporuji ženy i dále na jejich cestě mateřstvím, protože význam péče o sebe porodem a šestinedělím nekončí. Zajímá Vás jak jsem k tomuto přesvědčení dospěla?>> Pojďme se společně připravit na to Vaše šťastné šestinedělí prostřednictvím online konzultace>>
  • Ebook – 6 pilířů šťastného šestinedělí – ZDARMA

    Při porodu se rodí dítě, ale v šestinedělí jeho matka. Pojďme jej pochopit, přijmout a pečovat o novorozenou matku. Protože péče o ženu je klíčem ke štěstí celé rodiny.

  • Nejnovější články
  • Kategorie